„Zaistnieć i sprzedać, jako dominujące cele mojej strony…”

Przyszłość w internecie?

Żyjemy w dobie technologii, a więc dostęp do internetu posiada niemalże każdy. Dynamicznie rozwijające się medium znacznie uprościło życie i większość spraw jesteśmy w stanie załatwić bez wychodzenia z domu- szybko, tanio i wygodnie.

Trudno się nie zgodzić z faktem, że strona internetowa stała się bardzo ważnym elementem w kreowaniu wizerunku firmy. Bardzo często pytamy Klientów, dlaczego zdecydowali się za stworzenie własnej strony? Najczęściej pada odpowiedź: „… bo inni mają, ja też chcę”. Świetnie, pierwszy krok za nami. Mamy świadomość, że konkurencja nie śpi, zabiera nam Klientów i zarabia.

 

„Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu.” – Mark Twain

 

Co mogę zrobić?

Na początku pozwól się znaleźć. Jeśli tradycyjne sposoby przyciągnięcia Klientów niekoniecznie się sprawdzają, warto szukać nowych. Z pewnością nie ma złotych zasad, po zastosowaniu, których każdy osiągnie sukces. Każda branża jest specyficzna, posiada inną grupę zainteresowanych i jest potrzebna mniej lub bardziej. Zastanów się, czy to, co robisz może odnieść sukces w Internecie?

W przypadku większości branży na pewno warto spróbować rozwijać ją również w sieci.
Profesjonalna strona internetowa jest skutecznym sposobem na zatrzymanie Klienta. Badania pokazują, że ponad 60% internautów szuka w Internecie informacji o interesującym go towarze czy usłudze. Osobiście znam mnóstwo osób, które robią zakupy wyłącznie w sklepach internetowych a poszukiwania dobrego prawnika czy warsztatu samochodowego zaczynają od szperania w Internecie. Po szczegółowej analizie decydują się na odwiedzenie tylko tego wybranego. Zaoszczędzili czas, nerwy i pieniądze, a opinie, które znaleźli w sieci pozwoliły upewnić się, że daną sprawę powierzono w dobre ręce.  Wygra ten, kto jest o krok przed pozostałymi.

Teraz warto zastanowić się nad kolejnymi celami strony. Wiemy już, że strona jest wizytówką naszej firmy, pozwala Klientom odnaleźć firmę, bardzo im to ułatwia i rodzi zaufanie. Dobrze zaprojektowana strona sprawi, że Klient będzie pamiętał o Twojej firmie a w przyszłości chętnie do Ciebie wróci. Nie bez powodu mówi się, że strona internetowa jest inwestycją długoterminową, która pomoże odnieść Ci sukces w przyszłości. Atrakcyjna szata graficzna przykuje i zatrzyma uwagę niejednego a funkcjonalność i ciekawa oferta wywoła zadowolenie, które w większości przypadków zaowocuje sprzedażą.

Na koniec krótko w punktach, to, co najważniejsze:

 

Dlaczego posiadanie strony www jest ważne?

– buduje renomę firmy
– jest wizytówką firmy w Internecie
– rodzi zaufanie
– przykuwa uwagę Klientów
– ułatwia znalezienie informacji o firmie i usługach
– świadczy o nowoczesności firmy

 

Czym charakteryzuje się dobrze zaprojektowana witryna?

– prawidłowa konstrukcja strony
– zgodność ze standardami
– nowoczesność
– atrakcyjna szata graficzna
– wartościowe treści
– optymalizacja pod kątem SEO

Daj szansę sobie i swojej działalności. Jeśli nie jesteś przekonany/a, skontaktuj się z nami a chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Zadbaj o to, aby najlepsi Klienci trafili do Ciebie!