Wizytówka firmy w Google – prosty poradnik

Google Maps jest najpopularniejszą usługą umożliwiającą szybkie zlokalizowanie poszukiwanego miejsca we wszystkich zakątkach świata. Jedyne co musisz zrobić to wybrać zakładkę mapy i wpisać poszukiwane przez ciebie miejsce.

 

mapa google

 

Mapy Google posiadają wiele praktycznych zastosowań ( Nawigacja Street View, rozkład komunikacji etc. ), dzięki którym zajmują pierwsze miejsce w swojej kategorii aplikacji. Nie dziwi nas wiec to, ze każda firma chce być maksymalnie widoczna w mapach Google.

Jak wykonać pierwszy krok w świecie marketingu internetowego bez dodatkowych kosztów? Odpowiedź jest prosta. Załóż skuteczny profil biznesowy w Google Maps!

 

Profil firmy

 

Profil Firmy Google to niezwykle skuteczne narzędzie w sektorze małych i średnich firm. Jedyne co musimy zrobić to udać się na stronę Google Moja Firma i utworzyć nowe konto.

Cały proces zakładania konta trwa kilka minut. Posiadając zdjęcia firmy (logo, zdjęcie z zewnątrz, wnętrze oraz dodatkowe zdjęcia) jesteśmy w stanie w atrakcyjny sposób zaznaczyć swoją obecność na mapach Google.

Dlaczego zakładanie profilu firmy jest tak ważne?

1. Widoczność na urządzeniach mobilnych

Użytkownicy smartfonów stanowią ponad 50% ruchu w sieci. Prosta i czytelna reklama w formie wizytówki firmy zarówno na mapie Google jak i w wynikach wyszukiwani ułatwiają pozyskanie klienta mobilnego. Prostota, wygoda i graficzna prezentacja firmy to podstawa. Profil firmy Google spełnia wszystkie te kryteria.

2. Pozycjonowanie

Wpisując nazwę firmy lub rodzaj świadczonych usług na wybranym terenie, użytkownik wyszukiwarki Google otrzymuje wiele informacji. Poza standardowymi reklamami tekstowymi i wynikami organicznymi (niepłatne wyniki wyszukiwani tekstowych), widoczna jest jeszcze ramka z profilami Firm Google. Zakładając optymalny profil firmy Google pozycjonujesz się ponad wynikami organicznymi.

3. Alternatywa dla słabych stron www

Nie każda mikro firma jest w stanie założyć i prowadzić stronę internetową za kilka tysięcy złotych. Wizytówka Google pomaga promować biznes bez dodatkowych kosztów. Budowanie strony www firmy to oczywiście podstawa skutecznego marketingu w sieci ale bez środków finansowych wizytówka jest dobrym początkiem.

4. Wygoda i estetyka

Profil firmy pozwala na umieszczenie wielu użytecznych elementów skracających drogę klienta od wyszukania naszej firmy do dokonania zakupu. Przyciski automatycznego wybierania numeru, trasa dojazdu czy schludny opis usług to jedne z wielu takich elementów wizytówki Google.

Dodatkowo profil firmowy możemy wzbogacić w atrakcyjne zdjęcia lub spacery 360, które bez wątpienia podnoszą atrakcyjność firmy i budują wrażenie profesjonalizmu oraz zaufania.

 

Prowadzenie konta firmowego

 

Samo dobrze zbudowane konto firmowe to duży plus w marketingu internetowym. Pozostałą kwestią jest prowadzenie takiego profilu poprzez wyciąganie wniosków ze statystyk i komentarzy.
Podobnie jak media społecznościowe, wizytówka Google to miejsce interakcji z użytkownikami. Monitorować możemy tu :

1. Statystyki odwiedzin

 

statystyki odwiedzin

 

W statystykach możemy między innymi sprawdzić liczbę:

a) wyświetleń wizytówki,
b) wykonanych połączeń telefonicznych,
c) wyszukań trasy dojazdu,
d) przejść na stronę podaną w opisie,
e) od niedawna jest także dostępna opcja porównania liczby wyświetleń zdjęć wizytówki do średniej z danej kategorii.

2. Komentarze

 

komentarze

 

Opinie o Twojej firmie widoczne będą na dole wizytówki. Po uzyskaniu pięciu recenzji pojawi się dodatkowo ranking który przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Pozytywne opinie wpływają na postrzeganie marki i podnoszą pozycję firmy

3. Powiązanie Google + i narzędziami analitycznymi

Wizytówka firmy Google pozwala na integrację zarówno z rozbudowanym narzędziem analitycznym Google Analytics oraz platforma społecznościową Google +. Osoby chcące uzyskać więcej informacji na temat zainteresowania swoją firmą w sieci.

4. Weryfikacja marki

Jako narzędzie blokujące możliwość tworzenia wielu profili tej samej firmy powstała weryfikacja wizytówki. Wielofazowa weryfikacja pozwala na ochronę Twojej firmy przed nieuczciwymi praktykami marketingowymi które mogły by zaszkodzić wizerunkowi marki.

 

Podsumowanie

 

Podsumowując, wizytówka firmy Google pozwala skutecznie zaprezentować firmę w wyszukiwarce Google oraz na Mapie Google. Zakładając i weryfikując konto firmy mamy pewność, że nasza marka zostanie lepiej wypromowana, co przekłada się pozytywnie na odbiór firmy i wyniki sprzedażowe.

 
Ważnym elementem marketingu internetowego jest poprawne wypełnienie profilu firmy Google. Zadbaj o podanie wszelkich niezbędnych informacji o Twojej marce, tak aby klient bez wahania mógł zidentyfikować twój biznes.

 
Monitorowanie aktywności firmy w sieci to nie lada wyzwanie. Wizytówka pozwala w prosty sposób zbadać podstawowe statystyki wyszukiwania oraz opinie o firmie.

 
Kiedy poczujesz, że wizytówka to za mało i potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej bądź skutecznego marketingu w sieci nie wahaj się i skorzystaj z usług agencji interaktywnej.

 
Nasze doświadczenie i wiedza będą bazą Twojego sukcesu w sieci.